Artikkel
13.10 2020

KPMG Law uus juhtivpartner on Karin Oras

Advokaadibürood KPMG Law juhtima asunud Karin Orase hinnangul on tänases tihedas konkurentsis vajalik tuua advokaadibüroo töökultuuri rohkem start-up’ilikku suhtumist, et tagada paindlikkus ja konkurentsivõime ka kriisiajal. KPMG nõustamisettevõttest välja kasvanud advokaadibüroo on näidanud erakordselt kiiret kasvu, mida on eeskätt toetanud võimekus kaasata oma töös ekspertiisi KPMG nõustamisteenuste poolelt ning kasutada KPMG advokaadibüroode globaalset võrgustikku.

Karin Orase kinnitusel on iduettevõtlusele omane juhtimisstiil edukalt kohaldatav ka advokaadibüroo traditsioonilisemas ärimudelis. „Selge on see, et meie äris on kõige olulisem stabiilsus ja järjepidevus, mistõttu ei saa advokaadibürood juhtida nagu iduettevõtet. Küll annab konkurentsieelise mõningate iduettevõtlusest tuntud põhimõtete toomine büroo igapäevatöösse. Näiteks kiiret tegutsemist, uute lahenduste testimist, ajurünnakuid ning meeskonnatööd ja –vastutust julgustava töökultuuri juurutamine,“ leiab Oras.

Lisaks majasisesele töökultuurile on idumaastikule omased printsiibid tema hinnangul kohaldatavad ka teenuse osutamisel klientidele. „Vaadates tänast ärimaastikku ning klientide vajadusi tuleb olla avatud ka ebatraditsioonilistele töömudelitele – näiteks pakkuda kliendile teenust töörühma või allhanke komplekteerimise korras ning olla sealjuures avatud konkurentide vahelisele koostööle, kui see peaks olema kliendi huvides,“ ütles Oras.

 „Rebimine on turul tihe, meie eeliseks on selgelt KPMG kindel klientuur nii kohalikul kui ka regionaalsel tasandil, sest kuulume samasse gruppi Soome KPMG-ga ja ülejäänud Baltikum omakorda Rootsi KPMG harusse,“ selgitab Kaup. Tema hinnangul ongi toimiv rahvusvaheline võrgustik KPMG Law edu ja kiire kasvu üks peamine põhjus: „Eestis on mitmeid advokaadibüroosid, mis omavad pan-Balti või regionaalset haaret, kuid KPMG Law advokaadibüroode võrgustik katab kokku 81 riiki, mis tähendab, et saame oma partnerite toel osutada siitsamast Tallinnast teenust väga paljudes eri riikides,“ selgitab Kaup. „Eks teatav eelis on pikaajalistel KPMG auditi-, maksu- või ärinõustamise klientidel, kelle puhul tunneme majas nende ärivajadusi, kuid loomulikult kaasame nõustamisteenuste eksperte töös kõigi oma klientidega,“ lisas Oras.

Karin Orase sõnul on KPMG Law pikaajaline kandev suund ja peamine tugevus äriõigusnõustamine ning kasvupotentsiaali näeb ta suuresti tehingunõustamise, IT intellektuaalomandi õigusnõustamise, pangandus- ja finantsõiguse, energiaõiguse ning vaidluste lahendamise valdkondades.


Karin Oras

Juhtivpartner, vandeadvokaat, õigusteenuste juht
karin.oras@kpmglaw.ee
+372 507 9241

Näotuvastusega kaasnevad riskid, eriti demokraatlikus riigis

Isikusamasuse tuvastamine näo järgi on tõenäoliselt üks vanemaid isiku tuvastamise viise. Selle ja..

11.06 2024

Advokaadibüroo KPMG Law on maineka õigusalase väljaande The Legal 500 värskes edetabelis taas kõrgelt hinnatud

Advokaadibüroo KPMG Law on maineka õigusalase väljaande The Legal 500 värskes edetabelis taas kõrg..

Artikkel The Legal 500 09.04 2024

Riigikohus: 20% suurune osa raielepingu summast on tasu maa kasutamise eest

Värske Riigikohtu praktika on raieõiguse võõrandamise lepingute puhul leidnud järgmist: 20% suurun..

Artikkel 25.03 2024

KPMG: kriisist haaratud puidutööstuses tugevneb Eesti ettevõtjate haare

Advokaadibüroo KPMG Law juhtivpartneri Karin Orase sõnul on pikaleveninud kriis jõudnud ka puidutö..

Artikkel 29.02 2024

Ehitustöövõtjaid mõjutav seadusemuudatus ning aegumatu meelespea töövõtulepingute sõlmimisel ja täitmisel

Artikkel 06.11 2023

Järelevalve vajadus äriühingute teenusepakkujatele

Rahapesu Andmebüroo (RAB) poolt sel kevadel ilmunud aastaraamatust[1] näeme, et uue fookusteemana..

Artikkel 02.11 2023

Oleme pühendunud kõrgetasemelise strateegilise nõustamisteenuse osutamisele kogu Baltikumis, Skandinaavias ja maailmas.

Advokaadibüroo KPMG Law OÜ

+372 6676 805
info@kpmglaw.ee
Ahtri 4, 10151 Tallinn, Eesti
${item.title}
KPMG Baltics KPMG Global Õigusalane teave Privaatsuspoliitika
Email again: