KPMG ja KPMG Law nõustamisel sai sõlmitud hulgimüügifirmade VL Holding ning Kaupmees & KO ostu-müügitehing

13.07.2021

Advokaadibüroo KPMG Law ja KPMG ärinõustamistiim nõustasid toidukaupade hulgimüügi ja logistika ettevõtte VL Holding OÜ müüki hulgimüügifirmale AS Kaupmees & KO

Konkurentsiamet andis eelmisel nädalal loa tehinguosaliste koondumisele ja täna viidi lõpuni tehing, mille tulemusena omandas Eesti suurim toidukaupade hulgimüüja AS Kaupmees & KO ettevõtte VL Holding OÜ koos gruppi kuuluvate hulgimüügiettevõtete Vegelog OÜ ja Karisma Food OÜ ning logistikaettevõttega Jahelogistika OÜ.

Kaupmehe juhi Mart Relve sõnul täiendavad VL Holdingu ettevõtted Kaupmehe tootevalikut ning pakuvad lisaväärtust kaupade logistika valdkonnas. VL Holdingu ostu loetakse loogiliseks sammuks ettevõtte laienemisplaanide elluviimisel.

VL Holdingu juhatuseliige Raimo Kaarlaid arvab, et teise tugeva grupiga liitumine on hea võimalus turu konsolideerimiseks ja edasise arengu kindlustamiseks.

AS Kaupmees & KO tegutseb Eesti turul 1992. aastast ning on Eesti suurim toidu- ja esmatarbekaupu müüv hulgimüügifirma ja toitlustussektori varustaja. Üle Eesti on Kaupmehel 7 „cash and carry“-tüüpi kauplusladu. Nende valikus on üle 14 000 erineva toote. AS Kaupmees & KO kuulub Soomes tegutsevale ettevõttele OY Transmeri Ab.

VL Holding OÜ omanikud olid enne tehingu jõustumist Raimo Kaarlaid ja Annika Tuul. Müügitehingule järgnevalt jätkavad VL Holdingu juhid ettevõttes ja töötajate senised töösuhted jätkuvad.

VL Holding OÜ-d nõustasid tehingu erinevates etappides KPMG Law vandeadvokaat Kaia Kuusler, advokaat Sandra Metsamärt ja partner Karin Kaup. Finantsnõustajad olid KPMG Deal Adviosry’st Taavi Pahapill ja Johan Nestor.


Loe lähemalt

Äripäevast: Tugev hulgimüüja ostab konkurendi (aripaev.ee)

Pressiteade: Kaupmees.ee - Kaupmees ostab VL Holding OÜ ning laiendab tootevalikut ja logistikavõimekust