KPMG on maailmas kõige hinnatum nõustamisfirma

22.02.2017

Ülemaailmne võrgustik ja süvateadmised spetsiifilistest majandussektoritest tõstsid KPMG lõppenud aastal maailma hinnatumaks ülevõtmis- ja ühinemistehingute nõustajaks, kinnitavad Reutersi ja Bloombergi globaalsed turuülevaated. 

“Just muutuvates turuoludes muutuvad liitumis- ja ülevõtmistehingud eriti olulisteks,“ rõhutab KPMG ülemaailmne tehingute nõustamise juht Leif Zierz. „KPMG võrgustiku ettevõtted suudavad lõimida süvateadmised erinevatest majandussektoritest ülemaailmse kogemuse ja laia teenuste valikuga, ning turg on seda märganud.“
 

Ärinõustamisfirma KPMG tegi ülevõtmis- ja ühinemistehingute nõustamisel mullu erakordse tulemuse ka Eesti turul. Suurimad nõustatud tehingud olid elektrimaterjalide müüja Elektroskandia Balticsi müük Würth Groupile ning hulgimüügifirma Tridens enamusosaluse müük Kaupmees & Ko’le. „Lisaks on meil pooleli mitmed rahvusvahelised suurtehingud nii Balti kui Skandinaavia ettevõtetega,“ märkis KPMG Balticsi ettevõtete rahanduse valdkonna juht Imre Visse. „Globaalselt paistab KPMG liitumis- ja ülevõtmistehingute võimekus teiste nõustamisfirmade seast selgelt esile ja ka Eestis oleme saavutamas turuliidri positsiooni.“ 
 

Thomson Reutersi raporti andmeil oli KPMG maailma turuliider kuni poole miljardi dollarilistes ülevõtmis- ja ühinemistehingutes. Samalaadne Bloombergi ülevaade tunnistas KPMG suurimaks nõustajaks ka keskmise suurusega, kuni 50 miljoni dollarilise mahuga tehingutes. 
 

Bloombergi raporti alusel tegi KPMG globaalselt mullu 245 keskmise suurusega ühinemis- ja ülevõtmistehingut, koguväärtuses 1,2 miljardit dollarit. Thomas Reutersi raporti järgi tehti kuni 50 miljoni suuruseid tehinguid KPMG poolt eelmisel aastal 81, koguväärtuses 378 miljonit dollarit.