KPMG Law uus partner ning pangandus- ja finantsõigusvaldkonna juht on Hetti Lump

07.05.2020

Advokaadibüroo KPMG Law partnerite ringiga liitus Hetti Lump, kes hakkab juhtima büroo pangandus- ja finantsõiguse valdkonda. Lumpi sõnul võimaldab KPMG Law globaalne ja erinevate valdkondade eksperte koondav võrgustik pakkuda pangandus- ja finantsõiguse sektori klientidele tuge kõikides vajalikes küsimustes läbi ühe kontaktpunkti, suurendades seeläbi klientide rahulolu ning hoides kokku nende ressursse.

Lump on Eesti Advokatuuri liige alates 2008. aastast ning alates 2011. aastast on ta tegutsenud vandeadvokaadina erinevates juhtivates Eesti advokaadibüroodes, sealhulgas advokaadibüroodes COBALT ja PwC Legal, keskendudes pangandus- ja finantsõigusele. PwC Legalis juhtis Lump finantssektori regulatsiooni ja vastavuskontrolli valdkonda, tegeledes eeskätt keerukate rahvusvaheliste rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise ning finantssektori tegevuslubade projektidega, sealhulgas krediidiasutuste, investeerimisühingute, makseasutuste ja teiste finantseerimisasutuste tegevusloa taotluste ettevalmistamisega. „Mul on olnud ainulaadne võimalus juhtida projekte, kuhu on kaasatud näiteks üle 20 erineva riigi ja üle 100 erineva valdkonna eksperdi, sealhulgas advokaadid, maksu-, finants- ja IT nõustajad ning lisaks kliendi meeskonna liikmed. See on andnud mulle harukordse võimaluse õppida klientide ärimudeleid väga lähedalt tundma ja näha suuremat pilti,“ märkis Lump.

KPMG Law kasuks otsustamisel sai Lumpi sõnul määravaks võimalus juhtida pangandus- ja finantsõiguse, sealhulgas finantsteenuste regulatsiooni ja vastavuskontrolli valdkonda advokaadibüroos, mis kuulub globaalsesse erinevaid eksperte koondavasse võrgustikku. „Olles juhtinud mitmeid piiriüleseid finantssektori tegevuslubade projekte mõistan, et KPMG rahvusvaheline haare ning multidistsiplinaarsus annavad pangandus- ja finantsõiguse sektori klientide teenindamisel klassikaliste advokaadibüroode ees märkimisväärse eelise. Lisaks erinevate õigusvaldkondade advokaatidele ja juristidele on sellistesse keerukatesse projektidesse enamasti vaja kaasata ka maksu- ja ärinõustajaid ning IT- ja finantsvaldkonna eksperte - sageli ka riikidest, kuhu klient soovib oma äritegevust laiendada,“ selgitas Lump. Lumpi hinnangul on KPMG  võrgustiku olemasolu hädavajalik, et klientidele oleks võimalik pakkuda tuge kõigis vajalikes küsimustes ning töö oleks kiire ja sujuv.

KPMG Law partner Karin Kaup nentis, et põhjaliku pangandus- ja finantssektori kogemusega tegijaid on õigusmaastikul piiratult. „Samas n-ö Big4 ettevõttena on pangandus-finantssektor KPMG jaoks üks põhivaldkond, mistõttu tõstab Hetti liitumine KPMG advokaadibüroo partnerite ringiga meie taset veelgi,“ ütles Kaup.

KPMG Law-s nõustab Lump kliente eeskätt finantsteenuste regulatsioonide, vastavuskontrolli, rahapesu- ja terrorismi vastaste regulatsioonide, krüptovarade, finantseerimistehingute ja tagatispakettide ning projektide finantseerimise, finantsturgude ja investeeringutega seonduvates õigusküsimustes.