Advokaadibüroode areng Gaselli TOP-i jõudnud büroode juhtide silmade läbi

14.02.2020

Möödunud aastal avaldas Äripäev kiiresti kasvavate ettevõtete edetabeli - Gaselli TOP 2019, kus KPMG Law oli taaskord esindatud, kui üks kiiremini kasvanud advokaadibüroo Eestis. Äripäeva Gaselli TOP on igaaastane Eesti ettevõtlusturu ülevaade. TOPis reastatakse kiire kasvuga ettevõtted, kes viimase kolme aasta jooksul on kasvatanud nii käivet kui ka kasumit vähemalt 50% võrra.

Värskes artiklis palus Äripäev Gaselli TOP-i jõudnud büroodelt hinnangut sektoris toimuvate arengute osas. KPMG Law juhtivpatner Risto Agur kinnitas, et töötajate leidmine on väga suur väljakutse, sest eriti noored hindavad vaheldusrikkust ja tahavad tihti proovida erinevaid õiguselukutseid, ärisektoreid ja riike, kus praktiseerida. Nad ei taha alati pikalt pühenduda ühele tööandjale. See seab advokaadibüroodest tööandjatele üha kõrgemad ootused ja nõuab neilt suuremat paindlikkust nii töö iseloomu, mahu, koha kui vahendite osas.

Lisaks tõi meie juhtivpartner esile, et tehnoloogia areng mõjutab oluliselt ka advokaate. Tema sõnul juurutab ka KPMG seepärast üha rohkem tehnoloogilisi lahendusi. Töös on programm, mis aitaks koostada lepinguid ja teisi õigusdokumente, arendatakse robotit, mis otsiks riigihankeid ja kohtulahendeid ja teeks neist kokkuvõtteid, kasutatakse platvorme, mis võimaldavad jagada ja koondada infot ning dokumente, kasutuses on rakendus, mis koondab ja süstematiseerib õigusalast infot. Kõik see peaks tema sõnul muutma advokaatide ja juristide töö efektiivsemaks.

Samuti märkis Risto Agur, et Eesti advokaaditurg on väike ja väga konkurentsitihe ning konkurentsis püsimiseks tuleb eristuda. Uute klientide leidmine sellisel turul on raske ka seepärast, et advokaadiäri on väga inimestekeskne ja usaldusel põhinev. Olukorras, kus klient on aastaid või isegi aastakümneid kasutanud ühe advokaadi või büroo teenuseid, ei ole ta tihti valmis otsustama teise advokaadi või advokaadibüroo kasuks, isegi kui sellel teisel bürool on konkreetses asjas parem oskusteave, kogemus või pakkumus.

Loe kogu artiklit Äripäevast: https://www.aripaev.ee/uudised/2020/02/14/advokaadiburood-seisavad-silmitsi-kolme-peamise-valjakutsega?fbclid=IwAR1rRI8juePdJD0rM2z9irUx-qAAIXACvveMhMf6bJYKVCIQFV3-ThmHuME